Prosím berte nasledovné riadky len ako inšpiráciu. Nie som študent medicíny, ani lekár je to len čisto inšpirácia pre vás, ako môžete nahradiť klasické ingrediencie za tie zdraviu prospešné.

​Veď v jednoduchosti je krása a netreba si komplikovať veci viac, ako sú.
Ja sa snažím si život zjednodušiť v každom možnom ohľade, a preto som sa rozhodla vyskúšať Aloe Vera list.
A poviem vám som nesmierne milo prekvapekná, ako jeden list pôsobí na moje zdravie, pokožku a mnoho ďalšieho.

Fakt 1:
Aloe produkuje dve rôzne látky, konkrétne gél a latex. Latex je žltej farby a môžete ju nájsť pod povrchom rastliny. Aloe Vera gél je tzv. želé vo vnútri listu.

Fakt 2:
Nájdete asi 240 odrôd rastliny v celej Európe, Ázii, Amerike a Afrike, ale dnes ľudia pestujú iba štyri druhy pre zdravotné výhody. Najviac kultivovaný druh rastliny je populárny ako Aloe Vera Barbadensis a je pôvodom zo severnej Afriky.

Fakt 3:
Aloe Vera gél je obľúbený, pretože obsahuje približne 96% vody, ktorá umožňuje rastliny prežiť v suchom prostredí.

Fakt 4:
Aloe Vera je vynikajúcim zdrojom saponínov, užitočných zlúčenín, ktoré majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré účinne pomáhajú liečiť niekoľko bakteriálnych, plesňových a vírusových infekcií . Aloe Vera gél, ktorý extrahujete z listov, obsahuje asi 75 rôznych vitamínov, aminokyselín, minerálov a enzýmov, ktoré sú veľmi prospešné pre vaše zdravie.

Fakt 6:
Aloe Vera gel pomáha výrazne liečiť cukrovku, epilepsiu, astmu a osteoartrózu. Topická ( priamo na pleť ) aplikácia gélu Aloe Vera tiež pomáha  liečiť suchú pokožku, psoriázu a spálenie.

Fakt 7:
Aloe Vera šťava je populárny ľudový liek ako preháňadlo, ktoré zabraňuje alebo lieči zápchu. Šťava tiež pomáha pri vnútornom uzdravovaní a čistení.

Fakt 8:
Aloe Vera je populárna v potravinárskom priemysle pre použitie vo výrobe výživných jogurtov a niekoľkých nápojov.

Fakt 9:
Aloe Vera má tiež niekoľko aplikácií v kozmetickom priemysle na výrobu šampónov, mydiel, mliečnych roztokov a iných kozmetických výrobkov.

Fakt 10:
V starovekom Egypte bola Aloe Vera populárna ako “rastlina nesmrteľnosti” a Egypťania ju tiež používali ako súčasť svojich pohrebných rituálov. Kleopatra zahrnula rastlinu do svojho režimu krásy a použila rastlinu na jej telo a tvár.

Fakt 11:
Aloe Vera je obľúbená svojou dlhou životnosťou, pretože môže prežiť viac ako 100 rokov v divokom prostredí.

Fakt 12:
Aloe Vera bola populárna medzi domorodými Američanmi ako “prútik neba“, pretože používali rastlinu na niekoľko spôsobov.

Môj tip na ranný rituál s Aloe Vera:) :

Odrežte si jeden takýto kúsok Aloe Vera, ako vidíte dole na obr.,vyrežte si dužinu, pridajte citrónovú štavu a trošku kokosového cukru. Vymixujte toto všetko s vodou. Olááá a drink je hotový.
​Ja som si robila min. 3 dcl.
A s odrezanými kúskami som si vždy ponatierala tvár namiesto krému.
Výsledok? Pleť ako bábätko a skvelý štart do dňa.

Btw.
– takýto list Alove Vera vám vydrží v chladničke cca 1 mesiac. Ak vám náhodou začne “ružovkastieť” odrezaná časť, znamená to, že oxiduje, takže žiaden stres.
A na to, aby ste túto úžasnú rastlinku mohli využívať, tak ako som písala hore. Je ptrebné, aby mala aspoň 4 rôčky.
– list na obr. má cca 600 – 650g 🙂

TYP KDE KÚPIŤ TAKÉHOTO KRÁSAVCA ?
– no predsa  TU –

Majte krásny deň.

Všetko s láskou.
Zlatica.

Picture

Aloe vera

Picture

Aloe vera