Prosím berte nasledovné riadky len ako inšpiráciu. Nie som študent medicíny, ani lekár je to len čisto inšpirácia pre vás, ako môžete nahradiť klasické ingrediencie za tie zdraviu prospešné.

Častokrát, najjednoduchšie potraviny sú najlepšie pre vaše zdravie, a to je určite dôvod pre orechy, v ktorom matka príroda má vytvorený takmer dokonalý balíček bielkovín, zdravé tuky, vlákninu, antioxidanty, rastlinné steroly, a mnoho vitamínov a minerálov.

​Medzi orechami su vlašské orechy kráľom, pretože výskum ukazuje, že môžu zvýšiť  zdravie mnohými spôsoby a to stačí len malé množstvo denne.

Vlašské orechy môžu pomôcť znížiť nielen riziko rakoviny prostaty, ale rakovinu prsníka rovnako. V jednej štúdii, myši, ktoré jedli ľudský ekvivalent 2,4 uncí celých vlašských orechov po dobu 18 týždňov mali významne nižšie a pomalšie-rastúce nádory prostaty v porovnaní s inou skupinou, ktorá spotrebovala rovnaké množstvo tuku, ale z iných zdrojov.

Celkovo vlašský orech  zníži rast rakoviny prostaty o 30 až 40 percent. Podľa jednej štúdie na myšiach, stačia len dve hrste vlašských orechov denne a riziko rakoviny prsníka sa zníži na polovicu, a spomalí sa rast nádorov o 50 percent.


Vlašské orechy tiež obsahujú rastlinné  omega-3  kyseliny alfa-linolénovej (ALA), ktorá je anti-zápalová a môžu brániť tvorbe krvných zrazenín patologických. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí jedli stravu s vysokým obsahom ALA je menej pravdepodobné, že zomrú na infarkt a majú takmer o 50 percent nižšie riziko úmrtia srdcovocievných chorôb.

​Je to úžasné, ako je hneď v prvej vete písané, že tie najjednoduchšie potraviny sú, tak prospešné pre naše zdravie.

Prajem vám všetkým krásny deň.

Všetko s láskou,
Vaša Zlatica.

 

 

Picture

Vlašské orechy

Picture

Vlašské orechy

Picture

Vlašské orechy