Prosím berte nasledovné riadky len ako inšpiráciu. Nie som študent medicíny, ani lekár je to len čisto inšpirácia pre vás, ako môžete nahradiť klasické ingrediencie za tie zdraviu prospešné.
Toto je môj liek, ak som vyčerpaná alebo mám nejaký zápal, tak rozhodne volím mumio.
Aj ja som len človek a napriek mojej zdravej strave sa občas stane, že mám toho viac a keďže pracujem s ľudmi a napriek tomu, že môj oraganizmus odoláva niekoľko dní niekedy podlahne.
Keď som prvýkrát dala do úst mumio myslela som si, že ma asi vystrelí na mesiac:D super je, aby ste ho cumlali v ústach, ale na začiatok kľudne odporúčam vo vlažnej vode nechať roztopiť a vypiť alebo s nejkou čokoládou cumlať v ústach alebo s cukríkom.
Neodporúčam kombinovať s farmaceutickými liekmi a pod. vecami…????Mumio očistené od prímesí má čiernu farbu, na povrchu je lesklé, svojou konzistenciou sa podobá asfaltu. Takmer okamžite sa rozpúšťa telesným teplom (na dlani), má výrazne horkú chuť a charakteristickú zvláštnu vôňu. Veľmi ľahko sa rozpúšťa vo vode, ale v liehu sa nerozpustí. Jemný sediment by mal byť po rozpustení minimálny.
Z chemického hľadiska je Mumio prírodná zmes organických a anorganických látok, ktorá sa skladá z 26 stopových prvkov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov, rady vitamínov, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.
Slovo mumio doslova znamená “ochraňuje telo pred chorobou” alebo “telo uchovávajúce”. V oblastiach, kde sa kedysi rozkladala prastará Perzská ríša je pojem mum dodnes používaný na označenie rastu.
Čisté Mumio – detail
Náleziská mumia sa nachádzajú vysoko v horách Ázie, z geografického hľadiska tvoria cez toto pohorie pás. Miestni ľudia mumio zbierajú v jaskyniach a v skalných trhlinách, v ťažko dostupných miestach vo výške min. 3000 m nad morom. Skupina zberačov mumia sa vždy vydáva do hôr na viactýždňovú cestu, ktorej výsledkom je niekoľko ruksakov surového mumia. Keďže zber mumia je pre týchto ľudí jediným zdrojom príjmu, umiestnenie nálezísk mumia zatajujú a informácie o lokalitách si predávajú z generácie na generáciu. Mumio sa vyskytuje na stenách a stropoch jaskýň alebo v trhlinách v podobe malých “stalaktitov”, ktoré svojim tvarom pripomínajú slzy. I preto sa mumio často nazýva “Slzy hôr”.

Ak sa pýtate, kde ho kúpiť?
Cenna podľa toho ,či kupujete 30 tabliet- cca 8e alebo 60- cca 14e
Verím, že vám tento príspevok aspoň niečo dal.
Majte krásny deň:)

Picture

Mumio