Musím sa vám s niečím priznať. Zamilovala som sa.
Je úžasné ako sa dajú pripravovať jedlá, tak chutne, a pritom na rastlinnej báze. Toto makové mlieko je úžasné z toho hľadiska, že má 12 násobne viacej vápnika, ako kravské mlieko, ale aj iných minerálov, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín. Okrem toho je makové mlieko zdrojom zdravých tukov, vitamínov, minerálov, bielkovín, vlákniny a na rozdiel od kravského mlieka nezaťažuje tráviaci systém. A čo je úplná bomba, že toto mlieko je zásadité.
Tu je recept:
Budeme potrebovať iba 2 ingrediencie.

  • mak
  • vodu

Mak namočíme do vody ( ja som dala 1L, ale ak chcete môžte aj len 0,5L ). Odporúča sa na celú noc, ale ja som ho namočila hneď ráno okolo 08:00 a spracovala som ho okolo 17:00. Po tých pár hodinách vylejeme celý obsah do mixéra. Vymixujeme a precedíme cez sitko. Tak jednoduché, zdravé a chutné.
Verím, že vám bude chutiť. Toto mliečko má, ale takú makovú chuť, čiže ak ste niekto zvyknutý na tú chuť klasického mlieka, tak radšej odporúčam mlieko z kešu orechov.

Majte krásny slnečný deň plný lásky.
​Vaša Zlatica.

I have to confess something to you. I fell in love.

It’s amazing how they can prepare meals and tasty, while plant-based. This is a great poppy milk from that point of view, it is 12 times more calcium than cow’s milk, but also other minerals, vitamins and unsaturated fatty acids. Moreover, the source of the milk poppy healthy fats, vitamins, minerals, protein, fiber, and in contrast to cow’s milk does not burden the digestive system. What is a complete bomb that the milk is alkaline.
Here’s the recipe:
We only need two ingredients.

  • poppy
  • water

Poppy soaked in water (I gave 1L, but if you want you can also just 0.5L). It recommended for all night, but I soaked it in the morning around 8:00 am and worked it around 17:00. After a few hours of pouring the entire contents into a blender. Mix Strain through a sieve. So simple, healthy and delicious. I believe that you will taste. This is instead of milk, but such poppy taste, so if you’re someone accustomed to the taste of classic milk and milk rather recommend cashew nuts.

Have a nice sunny day full of love.
Your Zlatica.

Picture

Makové mlieko / Poppy milk