Ahojte všetci:) ako sa máte???
Rozhodla som sa, že vám napíšem čo to o kokosovej vode, ktorá je, tak úžasná vo svojej jednoduchosti. Ja obľubujem čistú kokosovú vodu bez pridania nejakého extraktu etc…
Kokosová voda sa už stáročia využíva v ajurvédskej medicíne. Veľa ľudí si mylne spája kokosové mlieko s kokosovou vodou, a ak náhodou patríte k nim, tak mi dovoľte vysvetliť rozdiely.
V porovnaní s kokosovým mliekom, ktoré sa získava z dužiny zrelých hnedých kokosových orechov je kokosová voda prirodzene čistá priehľadná tekutina získaná z mladých zelených kokosových orechov a neobsahuje takmer žiadny tuk, čo sa o kokosovom mlieku nedé povedať.
Kokosová voda je plná unikátnych a vzácnych prvkov akými sú – vitamíny, minerály, elektrolyty, enzýmy a amino-kyseliny. Tieto mladé zelené kokosové orechy sa zbierajú o niečo skôr ako hnedé „vlasaté“ orechy, ktoré bežne poznáme z hypermarketov. Voda mladého kokosu je identická s ľudskou krvnou plazmou. Táto plazma tvorí 55 percent ľudskej krvi. Zvyšok, 45 percent našej krvi obsahuje hemoglobín, ktorý je transformovaný z krvi rastlín, čiže z chlorofylu. ( myslím si, že sú to úžasné informácie )
Ak je kokosový orech ešte zelený a mladý, tak má najvyššiu výživovú hodnotu a kokosová dužina je mäkká a má konzistenciu jemne podobnú želatíne, čiže je veľmi ľahko stráviteľná. Keď som ja pila vodu z mladého kokosu vždy som sa tešila ako si vyškrábkám tú dužinku:). Dužina obsahuje čisté, surové nasýtené tuky a má pozoruhodnú vlastnosť obnovovať ľudské tkanivo, čo je úžasnééé, milujem to ako príroda to všetko zariadila bez chémie.

Ja si berávam kokosovú vodu so sebou všade, ako môžete vidieť, tak ,napr. do lesa, ďalej do práce, keď vykonávam nejaký šport, rada ju pridávam do smothie alebo len tak si ju vychutnávam hocikedy a hocikde:) je to príjemný spoločník:)

Verím, že vám tento článok niečo dal a teším sa, ako vám napíšem o ďaľších mojích typoch pre vás:)
Prajem vám krásny deň plný lásky.

Vaša Zlatica.

Picture

Kokosová voda / Coconut water