Ahojte toto raw mliečko vzniklo, keď som len tak ležala pod paplónom doma a počúvala úžasného Jaroslava Dušeka.

Vnímala som to len ako pokus. Nechápala som a neverila vlastným očiam, že konzistenciou, farbou a chuťou naozaj chutí ako mlieko . Viem, že som neobjavila Ameriku, a že je veľa receptov na rastlinné mlieko. Ale, keď vytvoríte niečo sami a podarí sa to, tak ste na seba  neskutočne hrdí.
Takže len toľko k môjmu kešu mliečku.
Tu je receptík:
-kešu orechy ( podľa vás, koľko si zvolíte )
-voda

​Najpr namočíte kešu do vody na cca 4-5 hod. Prepláchnete po 4-5 hod. dáte do mixéra a prídate toľko  vody koľko chcete mať mliečka. Ja som dala 1L. Rozmixujete, precedíte cez sitko a môžte piť:)
Mliečko si môžete dochutiť aj troškou cukru, ak chcete. Odporúčam kokosový cukor od kulau.sk
Toto mliečko bolo pripravené ako inak s Láskou.

​Tak verím, že vám bude chutiť:)
Majte krásny deň plný LÁSKY.

Vaša Zlatica.

Hi , this raw milk was born when I was just lying under the quilts at home and listening to amazing Jaroslav Dusek .

​I perceived it just like an attempt . I did not understand and did not believe my eyes that consistency , color and flavor tastes like real milk . I know I did not discover America, and there are many recipes for vegetable milk . But when you create something yourself and succeed in this , you are incredibly proud of yourself . So that is all to my cashews milk .
Here’s the recipe :
– cashew nuts ( according to how many on your choose)
-water

At first let the cashews soaking in water for 4-5 hours .Flush them after 4-5 hours . Put into a blender and add as much water as you would like hold of milk. I gave 1L . Blend , strain it through a strainer and you can drink 🙂
The milk you can zest  with  a bit of sugar if you want. I recommend the coconut sugar kulau.sk This milk was prepared not differently than with love.

​So I believe that you will enjoy it:)
Have a wonderful day full of love.

Your Zlatica .

Picture

Kešu mlieko / Cashew milk